Tokala Sha

Western saddlery

TOKALA SHA WESTERN SADDLERY

27.1.

Včera jsem dokončil a dnes předal další zakázkové sedlo, opět na laminátové kostře Westman Wade. Sedlo je v přírodní barvě s jednoduchým zdobením bordurou. Oproti poslednímu sedlu je osazeno klasickým nerezovým kováním a dřevěnými 4″ třmeny. Součástí jsou řemeny zadního podbřišníku + zadní 3″ podbřišník s kapsičkou na skládací kopytní háček. To vše za 28.150,-.

     

 

1.1.2012

 

8.12.

Dnes dokončeno sedlo Wade na laminátové kostře Westman Wade – posedlí 15-1/2″, gullet 6-1/4″ a cantle 4″. Závěs typu Dropped In-Skirt Rigging + Rear Rigging Dee („motýlek“ zanýtovaný v sukni se zadními déčky). Na celém sedle je kování HORSE SHOE BRAND. Jsou použity 3″ celodřevěné třmeny. Sedlo je ozdobeno tzv. Silhouette Floral. K sedlu ještě budu do vánoc dodělávat 4 litrové brašny, řemeny zadního podbřišníku a zadní podbřišník.

     

 

28.10.

Po několika sedlech typu Cliff Wade (konečně) změna. Sedlo All Around postavené na levné PE kostře 15-1/2″, v přírodní barvě z mexického kruponu, jak jsem avizoval dříve. Na přání zákazníka jsem použil kování HORSE SHOE BRAND a ozdobil floralem. Dřevěné třmeny mají nášlap široký 3″. K sedlu je uzdečka také zdobená floralem, dělené nylonové otěže se SLOBBER STRAPS a kapsička na kopytní háček. Cena samotného sedla je 27.400,-.

     

7.10.

Pomalu stahuju skluz, který jsem nabral v první polovině září.  Na světě je další Cliff Wade na dřevěné zalaminované kostře Westman – posedlí 15-1/2″, gullet 6-1/2″, v tmavě hnědé barvě zdobený jednoduchou bordurou – kamufláží. Posedlí Rough Out – rubem navrch – je dobarveno barvou sedla. Na sedle jsou 3″ třmeny Weaver, dále je doplněno zadním podbřišníkem a Bucking Rolls v barvě omotávky hrušky.

     

2.9.

Dokončil jsem další Cliff Wade tentokrát v přírodní barvě se zdobením floralem včetně 2″ Cheyenne Roll. Posedlí  je ve velikosti 16-1/2″ v provedení Hard Slick Out. Gullet má 6-1/4″, třmeny 4″ Wooden Bell (USA). Zavěs Dropped In-Skirt + Rear Rigging Dee 3″ (motýlek v sukni + zadní 3″ déčko). Kování je kompletně HORSE SHOE BRAND. Na tomto sedle je poprvé použita hovězina importovaná z Mexika. Tuto budu nadále používat na svých sedlech – skvěle drží zdobení, po opětovném vlhčení se nevrací a zdobení je hlubší a plastičtější – viz foto. Tmavnutí sedla by mělo jít do červenohněda (jako sedla amerických sedlářů) a ne do hněda jako u české suroviny – ale to ukáže čas.

     

30.7.

Dnes vezu k předání sedlo postavené na dřevěné zalaminované kostře Cliff Wade, na přání zákazníka s měkčeným 16″ posedlím, gulletem 6-1/2″ a cantle vysokým 4″. Sedlo je v hnědé barvě ozdobené kamufláží okolo všech dílů. Závěs typu Dropped In-Skirt – motýlek v sukni se zadní 3″ déčkem. K sedlu je zadní tvarovaný 3″ podbřišník a řemeny (vše ozdobeno a v barvě sedla) s kapsičkou se skládacím kopytním háčkem.

30.6.

Malá ochutnávka z výstavy v Lovelandu  v Coloradu na oficiálních stránkách Art Of The Cowboy Makers zde.

29.6.

Hlásím návrat na rodnou hroudu. Koncem tohoto týdne začnu pracovat na dalším sedle v pořadníku.

23.5.

Zítra odlétám na polopracovní návštěvu USA, takže kdyby někdo měl neodolatelnou touhu mi volat a já to nebudu zvedat – neberte to osobně, budu se snažit odpovídat na emaily a SMS. Pokud bych se pár dní neozýval, jsem mimo civilizaci. Vracím se 28.6.

12.5.

Včera jsem dokončil další sedlo na zalaminované dřevěné kostře Cliff Wade – posedlí 15-1/2″, gullet 6-1/2″, cantle 4″. Závěs ja typu Flat Plate – plochý plát se zadním plochým déčkem.  Cheyenne Roll 1-1/2″. Sedlo je kompletně osazeno importovaným kováním HORSE SHOE BRAND. Zdobení – kombinace Buckaroo Border, Floral a Geometric Stamping. Pozadí kytek je podbarvené a celé sedlo je přetřené tm. hnědou patinou Antique Finish. Dřevěné 5″ třmeny jsou částečně zašité do kůže. Hrana hrušky a forku je obšitá v rawhide jako ochrana před odřením lasem.  Součástí sedla je zadní 4″ podbřišník a řemeny zadního podbřišníku s kapsičkou na skládací kopytní háček. Toto sedlo bude používáno ke skutečné práci s dobytkem v USA, kde budu toto sedlo předávat na konci června, poté co se s ním zúčastním mezinárodní výstavy pořádané organizací ACM (Art of the Cowboy Makers) ve dnech 17.-19.6.2011 v Lovelandu (Colorado).

     

31.3.

Mám hotové avizované Wade sedlo. Je postaveno na FRW kostře (laminát s výdřevou)  Westman Wade – gullet 6-1/4″, posedlí 15-1/2″, cantle 4″. Závěs v sukni se zadním 3″ déčkem, kompletně ozdobené 3cm Buckaroo bordurou. Tvrdé posedlí lícem navrch a ozdobený 1-1/2″ Cheyenne Roll. Třmeny Bell od Weaveru s nášlapem širokým 4″. Ozdobená hruška s omotávkou a řemínkem na laso. Sedlo je doplněno kroužkem na pouta opleteným v surové kůži. Cena podle ceníku – 28.200,-.  SLEVA  NA 25.000,-!!!!

25.3.

Finišuju na Wade sedle, které bude mimo pořadník volně k prodeji. Cena podle ceníku – kolem 28.000,-. SLEVA!!!

25.3. 

Dokončil jsem zakázkové chinks z lícové hověziny s pásem a krytím zapínacích řemínků na nohavici ozdobeným podbarveným floralem. Celé zdobení je ještě přetažené tmavě hnědou patinou. Třásně jsou zvlášť přišité k nohavici, která je ozdobně osekaná. Přezky a konča – HORSE SHOE BRAND.

5.3.

Vzniklo další All Around sedlo na levné upravené PE kostře. Závěs v sukni se dvěma 3″ déčky vzadu. Sedlo je osazeno kováním HORSE SHOE BRAND, importované konča TEXAS STAR. Sedlo je ozdobeno bordurou z vlnovky s linkou na každé straně. Posedlí rubem navrch je dobarvené barvou sedla. Na zadním krytí je kapsička se skládacím kopytním háčkem. Třmenové řemeny jsou přetáčené TEXAS TWIST. Sedlo odvážím bez třmenů (zákazník dodá vlastní). Cena je 26600,-.

21.2.

V Menu vznikla nová položka Ke stažení. Zatím jsem zde umístil 6 souborů, ceník a dále soubory, pomocí kterých si po stažení můžete snadno vypočítat cenu sedla, chaps, chinks, řemínků na šporny (Spur Straps) a slintáků (Slobber Straps). Vyplněný formulář můžete odeslat jako objednávku na můj email – info@tokalasha.com.

 

5.2. 

Mám hotové další sedlo z pořadníku. Opět Cliff Wade na poupravené PE kostře (nejlevnější varianta). Závěs je v sukni v kombinaci se dvěma 3″ déčky vzadu. Posedlí je typu Rough Out (čili rubem navrch) a je obarveno odstínem, který je použitý na zbytek sedla. Posedlí je doplněno o Bucking Rolls. Jednoduché zdobení kamufláží. Třmenové řemeny jsou přetáčené – TEXAS TWIST a dále jsou použité 4″ oplechované třmeny Bell od Weaveru. K sedlu byla vyrobena jednoduchá uzdečka s čelenkou do špice (zdobení minikamufláží a barva jako sedlo) a dělené nylonové otěže se Slobber Straps. Cena celého kompletu je 28100,- (cena samotného sedla včetně Bucking Rolls je 26500,-).

8.1.

K předání připraveno další zakázkové sedlo z rodiny Cliff Wade. Je postaveno na zalaminované dřevěné kostře od Milana Nepustila – Westmana, čímž tento typ koster zařazuji do trvalé nabídky. Závěs typu Flat Plate – plochý plát, vzadu s déčky.  Na celé sedlo, včetně příslušenství, bylo použito kování HORSE SHOE BRAND. Hruška, fork a cantle je olemován rawhidem. Na levém řemenu zadního podbřišníku je kapsička na skládací kopytní háček.

1.1.

WebCenter - logo